CALENDAR

Coresi
Cotnari
Sergiana
Ciucas
Ministerul Turismului
Ministerul Turismului
Farmec
Electroprecizia
Estico
Zizin
Tarom
Tiriac Auto
Digi
Ibis Tours
Wagner
Viggo
Prosoft
Herr Strudel
Info 1 TV
Delmonte
Aqua Clean
Carmen Grigoriu
Vienna House
Neptunus
Brai-Cata
Auchan

CALENDAR FESTIVAL

Cerbul de aur 2019

06 iunie - 06 iulie: Înscrieri
07 iulie - 10 iulie: Jurizare
11 iulie:  Anunțare 12 finaliști
11 - 12 iulie: Contestații
12 – 13 iulie: Răspuns contestații
13 iulie – 15 iulie:  Alegerea piesei în limba română de către finaliști

 

Programul Festivalului Internațional CERBUL DE AUR 2019

22 august (ora 21.00) – Concurs internațional de interpretare
Prezintă: Eda Marcus şi Elvin Dandel
În deschidere: Zoli Toth Project

- Concurenţii interpretează melodii româneşti, acompaniaţi de Big Bandul Radio România şi Orchestra Operei Brașov, şi din repertoriul internaţional
-  Muzica ne uneşte: moment special cu Laura Bretan, Ester Peony, Olivier Kaye
-  Recital: Ştefan Bănică Jr.

23 august (ora 21.00) – Concurs internațional de interpretare
Prezintă: Eda Marcus şi Elvin Dandel
În deschidere: Zoli Toth Project

-  Concurenţii interpretează melodii româneşti, acompaniaţi de Big Bandul Radio România şi Orchestra Operei Brașov, şi din repertoriul internaţional
-  Recitaluri: Irina Rimes, Emeli Sandé

24 august (ora 21.00) – Gala de Premiere
Prezintă: Eda Marcus şi Elvin Dandel
În deschidere: Moment special - We will rock you

-   Decernarea Premiilor Speciale, a Premiilor de pe podium şi a Trofeului Cerbul de Aur
-   Eu sunt Corina: recital extraordinar Corina Chiriac
-   Viktor Lazlo, membru al juriului – moment special
-  Recital: Ronan Keating

25 august (ora 21.00) – Spectacol Folcloric
Prezintă: Iuliana Tudor

-  Muzică lăutărească, folclor reintrepretat şi un omagiu adus sunetelor lumii.
-  Pe scenă se vor afla vedete ale muzicii populare alături de orchestra „Lăutarii” din Chișinău condusă de maestrul Nicolae Botgros - Irina Loghin, Benone Sinulescu, Matilda Pascal Cojocăriţa, Daniela Condurache, Floarea Calotă, Nicolae Furdui Iancu, Ion Ghiţulescu, Iulia Mihai cu Taraful lui Caliu din Clejani, Nea Vasile de la Mârşa cu Taraful de la Mârşa, Nea Dudu (lăutar). Moment special: Gabi Luncă, marea artistă a muzicii lăutăreşti
-  Teme populare reinterpretate modern - Loredana şi Trupa Agurida; Lidia Buble şi Trupa; Alexandra Ungureanu şi Trupa; Ionuţ Ungureanu şi Trupa Provincialii;
-   Zbor de ciocârlie - moment special cu Gheorghe Zamfir, Valentin Boghean şi Trupa, Paula Seling, Laura Bretan, Rodica Anghelescu.

Primaria Brasov
CJ Brasov
Prefectura Brasov
Ministerul Culturii si Identitatii Nationale
Radio Romania
TVR Moldova
Agerpres
Info Music